Co przeszkadza nam spać?

Adam
GSK

Czasem życie pod jednym dachem z inną osobą bywa uciążliwe. Nieważne czy to współmałżonek, partner, siostra lub brat czy po prostu współlokator. Generalnie rzecz biorąc, kiedy dzielimy z kimś pokój, prędzej czy później coś nas poróżni, bowiem nasze przyzwyczajenia są różne, a poza tym zawsze coś nas w tej drugiej osobie będzie drażnić.

Problemem może się okazać choćby chrapanie osoby, z którą dzielimy pokój. Tak, chrapanie może być naprawdę dużym utrudnieniem, gdy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, aby zasypiać w ciszy. Niestety często chrapanie jest bardzo głośne i intensywne. Zwłaszcza, gdy osoba, która chrapie napiła się wcześniej alkoholu lub, gdy ma jakiś przewlekły nieżyt dróg oddechowych, który to chrapanie wywołuje. Dramat związany z chrapaniem pogłębia jeszcze to, gdy osoba chrapiąca śpi jak zabita i nie możemy jej obudzić, aby choć na chwilę chrapanie ustało. W takiej sytuacji nie ma mowy o tym, żebyśmy my sami zasnęli, a więc chrapanie jednej osoby zazwyczaj przyczynia się do bezsennej nocy drugiej.

Dlatego też często musimy w takich przypadkach bardzo szybko próbować znaleźć rozwiązanie. Czasem wystarczą zatyczki do uszu, które sprawią, że chrapanie nie będzie do nas docierać. Niestety nie zawsze to pomaga. Czasem chrapanie sprawia, że musimy zmienić pokój, w którym śpimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Akademik czy własny pokój w mieszkaniu studenckim?

Kiedy jest się studentem, zwłaszcza takim, który pieniądze bierze jeszcze od rodziców to kwestia mieszkania może okazać się kłopotliwa. Nie oszukujmy się, każdy z nas chce mieszkać w dobrych warunkach, ale z drugiej strony wcale nie ma ochoty dużo płacić. I co wtedy? Możemy wybrać akademik. Jednakże problemem z mieszkaniem […]